Konference "Bērnu psihoemocionālā veselība - risinājumi izglītības sistēmā"

Konference notika trīs sesijās: pirmajā sesijā tika aktualizētas tēmas: vardarbība skolās, atkarības pusaudžu vidū, un darbs ar pusaudžiem, kuri ir nonākuši probācijas dienesta uzraudzībā. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs, Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšsēdētājs Česlavs Batņa, narkoloģe, slimnīcas “Ģintermuiža” narkoloģiskās ārstniecības vadītāja Lilita Caune un Valsts probācijas dienesta Resocializācijas departamenta Probācijas programmu nodaļas vadītāja Krista Skara.
Pirmās sesijas paneļdiskusijas laikā speciālisti kopā ar Saeimas Izglītības komisijas pārstāvi un Izglītības ministrijas pārstāvi meklēja risinājumus kā skolas vidi padarīt drošāku un kā veicināt skolas vecāku sadarbību. Divi galvenie secinājumi un apņemšanās no likumdevēju un lēmēju puses: virzīt Saeimā priekšlikumus par mobilo telefonu aizliegumu, vairāk aktualizēt skolēnu atbildības jautājumus un informēšanu par noteikumiem, atbildību un sekām. Tāpat, eksperti vienojās, ka ļoti būtiska ir vecāku un skolas sadarbība, nosakot abu pušu kompetences un meklēt labākos risinājumus efektīvai sadarbībai.
Otrajā sesijā tika aktualizēti attiecību un ģimenes jautājumi – emocionāli traumētu bērnu iekļaušanās mācību vidē, attiecības ģimenē individuālisma kultūras kontekstā, kā arī veselības mācības nozīme katra indivīda un visas sabiedrības dzīvē. Šajā sesijā ar priekšlasījumiem uzstājās atbalsta centra “Tilts” vadītājs Kaspars Prūsis, mācītājs, attiecību speciālists Dainis Pandars un ģimenes ārste Dina Florena. Visi speciālisti atzina, ka iekļaujošā izglītība ir jāpilnveido un ir nepieciešams atbalsta personāls skolām. Tāpat, visi vienojās, ka sabiedrībā vairāk jāveicina izpratne par bērnu emocionālo veselību, un vairāk jāsniedz atbalsts ģimenēm bērnu audzināšanā. Tāpat arī aktuāls ir skolas un vecāku sadarbības jautājums, kā panākt efektīvu un uz sadarbību orientētu abu pušu iesaisti bērnu izglītošanas procesā.
Trešajā sesijā konferences dalībnieki runāja par vērtībizglītības nozīmi, izaicinājumiem un risinājumiem, kā arī par pusaudžiem, kuri vēlas mainīt dzimumu. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs un Tartu Universitātes Ētikas centra projektu vadītāja Mari-Līsa Nummerta (Mari-Liis Nummert). Speciālisti bija vienprātībā par vērtībizglītības nozīmi un to, ka viss sākas ar domāšanu un attieksmi, tāpat arī izskanēja viedoklis par Ētikas mācības atjaunošanu skolās.
KONFERENCES VIDEO IERAKSTI IR PIEEJAMI ŠEIT: vecakualianse - Konference 2023
Attēlā: Vecāku Alianse valdes locekle Indra Tretjakova atklāj konferenci
Attēlā: Dainis Pandars (mācītājs, lektors), Iveta Kalme (konferences apmeklētāja), Eva Lūse (viens no organizatoriem), Ieva Duļevska (pasākuma moderatore), Aira Jēkabsone (organizators)
Aira Jēkabsone, biedrība "Vecāku Alianse" valdes priekšsēdētāja, konferences organizatore
KONFERENCES VIDEO IERAKSTI IR PIEEJAMI ŠEIT: vecakualianse - Konference 2023
Jaunais sarunu forums T-elpa aicina!
Jaunais sarunu forums “T-elpa” apvienos vairāk nekā 50 dalībnieku, lai aizvadītu sarunas par šā gada tēmu “Balso par ģimeni”. Norises laiks: 6. augusts, no pulksten 10.00 līdz 16.30.
Foruma rīkotāji Kustība “Par dabisku ģimeni” uzsver – esat aicināti sekot līdzi trīs dažādām telpām, trīs paralēlām sarunām visas dienas garumā. Par ģimeni, tās vērtībām, iespējām un izaicinājumiem. Kur rast spēku? Kā veidot attiecības? Kā uzlabot bērnu un vecāku saskarsmi? Kā stiprināt ģimenes vērtības? Atsevišķā telpā paredzētas spraigas politisko spēku pārstāvju diskusijas.
Portāla www.telos.lv galvenā redaktore Agnese Irbe aizvadīs diskusiju par tēmu “Ģimenes nozīme personības veidošanā”. Agnese ir pārliecināta: “Laulība dod cilvēkam iespēju iemantot tādus rakstura tikumus, kādus viņš vienatnē vai attiecībās bez solījuma nespētu iemantot. Savukārt bērni ļauj piedzīvot beznosacījuma mīlestību.”
Multimākslinieks Horens Stalbe iesaistīsies diskusijā par tematu “Daudzbērnu ģimene – vai tēva izaicinājums?”. Horens dalās pārdomās: “Lielākais izaicinājums ir kļūt par guru, jo viņa vārdi saskan ar darbiem. Personīgais piemērs ir efektīvākais, grūtākais un vienīgais veids, kā veiksmīgi audzināt jauno paaudzi.”
Savukārt grāmatu autore Inese Prisjolkova aicinās apjaust, kur slēpjas “Sievišķības pamats mūsdienu pasaulē”. Inese paskaidro: “Sievišķība ir kā persiks – ārpuse maiga un iekšā spēcīgs kauls. Mūsdienās sabiedrībā bieži vien gribas visiem rādīt to kaulu, to savu iekšējo spēku, bet… persika vērtība jau nav kauls, bet pats auglis. Persika kauls ir vajadzīgs jauna koka radīšanai.”
Konservatīvisma studiju centra direktors Andis Kudors dalīsies savos pētījumos: “Citu valstu pieredze dabiskas ģimenes aizsardzībā parāda, ka ir pienācis brīdis, kad politiķiem, ekspertiem, garīdzniekiem un nevalstisko organizāciju aktīvistiem nākas iestāties par tādu vērtību aizstāvību, kas vēl nesen likās pašsaprotamas. Dabiskas ģimenes drupināšana Eiropā un Ziemeļamerikā beidzamajās desmitgadēs notiek ar lielu paātrinājumu; konservatīvās domas aizstāvji tiek mērķtiecīgi marginalizēti.”
Visas dienas garumā sagaidāmas godīgas un izsvērtas diskusijas par ģimenes mūsdienu problemātiku un neaizstājamību. Dažādu jomu speciālistu – filozofu, juristu, sociālo darbinieku, mūziķu, politiķu un citu profesiju pārstāvju uzstāšanās tiks translēta tiešsaistē Kustības “Par dabisku ģimeni” Facebook un Youtube kontos un būs pieejama lielāko plašsaziņas līdzekļu platformās.

Konference "Ģimene mūsdienu Eiropā - izaicinājumi un iespējas
Ģimenei vienmēr un visos laikos ir bijusi galvenā loma personības un sabiedrības veidošanā, jo ģimene ir dabiska sabiedrības pamatšūniņa. Katras valsts politikā ģimeņu atbalsta programmas, kā arī ģimeņu vērtību popularizēšana ieņem nozīmīgu lomu, arī Latvijā.
Lai palūkotos uz izaicinājumiem, gan Latvijas, gan Eiropas kontekstā, kas skar mūsdienu ģimeni un sabiedrību kopumā, Konferencē piedāvājam šādas tēmas:
· Klasiskā un mūsdienu izpratne par ģimeni – Andrejs Mūrnieks, LU docents, Latvijas Pedagogu Dome priekšsēdētājs;
· Personības un identitātes veidošanās process un jēgpilns nobriedušas personības raksturojums – Uldis Jumejs, psihoterapeits, psihiatrs;
· Bērna zaudējuma ietekme uz ģimeni - Judīte Briede – Jureviča, Krīzes grūtniecības centra vadītāja;
· Kā jauniešu seksuālā veselība šodien ietekmē ģimeni nākotnē – Aiga Rotberga, ginekoloģe, klīnikas “Ģimenes sirds” vadītāja.
· Starpnozaru sadarbības un atbalsta sistēmas pilnveide bērnu attīstības, uzvedības un psihisko traucējumu veidošanās risku mazināšanai – Sigita Sniķere, Pārresoru koordinācijas centrs;
· Vecāku pienākumi un tiesības bērnu audzināšanā – Inga Bite, juriste;
· Vīrišķības nozīme ģimenes un tautas pastāvēšanā – Ēriks Jēkabsons, Luterāņu garīdznieks, starptautisks lektors;
Konferences moderatore - biedrības "Eņģeļa sirds" projektu vadītāja Ieva Duļevska.
Dalība konferencē bez maksas, vietu skaits ierobežots.
Dalībniekiem iespēja saņemt dalību Konferencē apliecinošu sertifikātu, to iepriekš piesakot.
Detalizēta informācija par konferences darba kārtību tiks izsūtīta reģistrētajiem dalībniekiem e-pastā.
Pieteikties līdz 8.maijam, rakstot uz e-pastu: vecakualianse@gmail.com
Papildus informācija pa tālr. 20600889 vai 29448456
Konferenci finansiāli atbalsta Rīgas Domes Labklājības departaments.

Darba diskusija "Tiesības piedzimt - Cilvēktiesību pamats"
Rīgā, 2017.gada 1.jūnijā
Strauji tuvojas mūsu valsts simtā dzimšanas diena. Gādājot par svētkiem, koncertiem, pasākumiem, mūsu sabiedrība un atbildīgās amatpersonas ir ieslīguši rūpēs par to, lai šie svētki nestu prieku un izskatītos pēc iespējas krāšņāk un paliktu atmiņā daudziem jo daudziem. Ar lepnumu un prieku par savu valsti, arī mēs vēlamies ko dāvināt mūsu Latvijai, mūsu zemes nākamām paaudzēm.
Lai mūsu Latvija svinētu savu simtgadi kopā ar dzīvības uzvaru par spīti visām nedienām, ir svarīgi jau tagad aizdomāties par to, ko mēs kopīgi varam darīt, lai valsts palīdzētu saglabāt to cilvēku dzīvības, kuri vēl nevar sevi aizstāvēt. Apvienosim spēkus kopīgam darbam un dāvāsim skaistu nākotni mūsu Latvijai – ar laimīgiem bērniem un laimīgām ģimenēm, ar mātēm, kuras nenožēlo, ka ir saglabājušas dzīvību un tēviem, kas ir priecīgi rūpēties par savām atvasēm.
Vai Latvija pēdējos gados ir pietiekami darījusi, lai likumdošanā nostiprinātu cilvēka dzīvības aizsardzību? Kas ir darīts un kas būtu darāms, lai sabiedrībā nostiprinātu izpratni par cilvēka dzīvību kā aizsargājamu vērtību no tās rašanās brīža? Vai Latvijai ir pa spēkam spert šo soli garīgās atjaunotnes ceļā?
Aicinām Jūs ceturtdien, 8.jūnijā, plkst. 14:00 Svētās Ģimenes Mājā uz Darba diskusiju, kurā iedvesmosim viens otru un dalīsimies ar viedokļiem par to, kas būtu darāms, lai valsts likumi saskanētu ar galveno sirdsapziņas likumu un ciena skaistāko no dāvanām – dzīvību.
Darba diskusijas programma:
“ Tiesības piedzimt - cilvēktiesību pamats."
Ētiska, juridiska un praktiska darba diskusija par dzīvības aizsardzību no ieņemšanas brīža.
Diskusiju organizē- biedrība “Vecāku Alianse”.
Darba diskusijā ar priekšlasījumiem uzstāsies:
Ievadvārdi- Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
1. Dr.iur. Baiba Rudevska "Tiesību uz dzīvību no ieņemšanas brīža juridiskā dimensija" (priekšlasījums caur SKYPE).
2. Toomas
Vooglaid (Igaunija)
"Ģimenes un tradīcijas aizsardzības fonds" (priekšlasījums caur SKYPE).
3. Lech Kowalski
(Polija)
"Human Life International Polska" (priekšlasījums caur SKYPE).
4. Baiba Stikute, vecmāte, Ģimenes ekoloģijas institūta vadītāja, lektore
5. pr. Aivars Līcis, “Kustības “Par Dzīvību”” kapelāns.
Pēc priekšlasījumiem – apaļā galda diskusija.
Norises laiks- 2017. gada 8. jūnijs plkst. 14.00.
Vieta- Svētās Ģimenes Māja , Rīgā, Klostera ielā 5.
Konference "Skolas un ģimenes sadarbība- izaicinājumi nākotnes izglītībā"

Konferencē aicināti piedalīties izglītības iestāžu vadītāji, izglītības un bērnu tiesību speciālisti, vecāki un to pārstāvji. Konferencē plānots aktualizēt skolas un ģimeņu sadarbības jautājumus, saistot tos ar plānoto izglītības reformu.
Jaunā izglītības reforma paredz izmaiņas ne vien mācību saturā un mācību procesa organizēšanā, bet arī skolas darbā un sadarbības formās ar skolēnu ģimenēm un citiem sadarbības partneriem. Tādēļ konferences laikā plānots dalīties pozitīvās sadarbības prakses piemēros starp skolu un ģimenēm, vērst uzmanību uz perspektīvām riska situācijām, bērnu tiesību jautājumiem un citām problēmām, kas ir aktuālas skolas un ģimeņu sadarbībā gan pašreiz, gan jaunās izglītības reformas kontekstā.
Konferences lektori: Izglītības Kvalitātes Valsts Dienesta pārstāvis, Latvijas Universitātes docents un Latvijas Pedagogu Domes priekšsēdētājs, ilggadējs skolas direktors, vecāku pārstāvis, pašvaldības izglītības pārvaldes pārstāve un citi profesionāļi un praktiķi.
Konferenci rīko biedrības "Vecāku Alianse un „Ģimenes attīstības un kultūras centrs „ALISE””.