Konference "Bērnu psihoemocionālā veselība - risinājumi izglītības sistēmā"

Konference notika trīs sesijās: pirmajā sesijā tika aktualizētas tēmas: vardarbība skolās, atkarības pusaudžu vidū, un darbs ar pusaudžiem, kuri ir nonākuši probācijas dienesta uzraudzībā. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs, Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšsēdētājs Česlavs Batņa, narkoloģe, slimnīcas “Ģintermuiža” narkoloģiskās ārstniecības vadītāja Lilita Caune un Valsts probācijas dienesta Resocializācijas departamenta Probācijas programmu nodaļas vadītāja Krista Skara.
Pirmās sesijas paneļdiskusijas laikā speciālisti kopā ar Saeimas Izglītības komisijas pārstāvi un Izglītības ministrijas pārstāvi meklēja risinājumus kā skolas vidi padarīt drošāku un kā veicināt skolas vecāku sadarbību. Divi galvenie secinājumi un apņemšanās no likumdevēju un lēmēju puses: virzīt Saeimā priekšlikumus par mobilo telefonu aizliegumu, vairāk aktualizēt skolēnu atbildības jautājumus un informēšanu par noteikumiem, atbildību un sekām. Tāpat, eksperti vienojās, ka ļoti būtiska ir vecāku un skolas sadarbība, nosakot abu pušu kompetences un meklēt labākos risinājumus efektīvai sadarbībai.
Otrajā sesijā tika aktualizēti attiecību un ģimenes jautājumi – emocionāli traumētu bērnu iekļaušanās mācību vidē, attiecības ģimenē individuālisma kultūras kontekstā, kā arī veselības mācības nozīme katra indivīda un visas sabiedrības dzīvē. Šajā sesijā ar priekšlasījumiem uzstājās atbalsta centra “Tilts” vadītājs Kaspars Prūsis, mācītājs, attiecību speciālists Dainis Pandars un ģimenes ārste Dina Florena. Visi speciālisti atzina, ka iekļaujošā izglītība ir jāpilnveido un ir nepieciešams atbalsta personāls skolām. Tāpat, visi vienojās, ka sabiedrībā vairāk jāveicina izpratne par bērnu emocionālo veselību, un vairāk jāsniedz atbalsts ģimenēm bērnu audzināšanā. Tāpat arī aktuāls ir skolas un vecāku sadarbības jautājums, kā panākt efektīvu un uz sadarbību orientētu abu pušu iesaisti bērnu izglītošanas procesā.
Trešajā sesijā konferences dalībnieki runāja par vērtībizglītības nozīmi, izaicinājumiem un risinājumiem, kā arī par pusaudžiem, kuri vēlas mainīt dzimumu. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs un Tartu Universitātes Ētikas centra projektu vadītāja Mari-Līsa Nummerta (Mari-Liis Nummert). Speciālisti bija vienprātībā par vērtībizglītības nozīmi un to, ka viss sākas ar domāšanu un attieksmi, tāpat arī izskanēja viedoklis par Ētikas mācības atjaunošanu skolās.
KONFERENCES VIDEO IERAKSTI IR PIEEJAMI ŠEIT: vecakualianse - Konference 2023
Attēlā: Vecāku Alianse valdes locekle Indra Tretjakova atklāj konferenci
Attēlā: Dainis Pandars (mācītājs, lektors), Iveta Kalme (konferences apmeklētāja), Eva Lūse (viens no organizatoriem), Ieva Duļevska (pasākuma moderatore), Aira Jēkabsone (organizators)
Aira Jēkabsone, biedrība "Vecāku Alianse" valdes priekšsēdētāja, konferences organizatore
KONFERENCES VIDEO IERAKSTI IR PIEEJAMI ŠEIT: vecakualianse - Konference 2023